Do chłodzenia

Urządzenia chłodnicze są wykorzystywane przede wszystkim w gastronomii. Nie są to lodówki, które stoją w naszych kuchniach. Mają inną od nich budowę i sposób działania, ponieważ inne jest ich przeznaczenie.

Większość ze stosowanych ( także w Lublinie ) urządzeń chłodniczych wygląda podobnie, zarówno te mające kilka lub kilkanaście lat, jak i całkiem nowe modele. Dzieje się tak, ponieważ design chłodziarek nie ulega na przestrzeni lat drastycznym zmianom. Następują pewne unowocześnienia wyglądu, ale modele oferowane przez różnych producentów nadal są podobne do siebie. Materiały używane w trakcie produkcji urządzeń chłodniczych również nie zmieniają się na przestrzeni lat, są to między innymi szkło i stal nierdzewna. Są one łatwe do utrzymania w czystości.

Nowoczesne agregaty, urządzenia chłodnicze zapewniają energooszczędne chłodzenie lodówek, komór chłodniczych i mroźniczych, a także lad, nadstawek, regałów chłodniczych oraz innych tego typu urządzeń. Dzięki nim można uzyskać odpowiednio niską temperaturę przy stosunkowo niewielkim zużyciu energii na chłodzenie, co jest ważne ze względów ekologicznych.

Oferta dostawców urządzeń chłodniczych ( np. w Lublinie ) jest bardzo szeroka, dopasowana do potrzeb właścicieli sklepów, restauracji i innych punktów gastronomicznych lub handlowych. Urządzenia, jakie są w tym segmencie oferowane, to między innymi chłodziarki ( także te do win ), kostkarki i łuskarki do lodu, schładzarki, stoły chłodnicze i mroźnicze, szafy chłodnicze i mroźnicze, witryny chłodnicze, zamrażarki, zamrażarki skrzyniowe.