Przestępstwa skarbowe, jakiego adwokata wybrać?

Przeciętny obywatel naszego kraju nie ma zbyt często do czynienia z organami ścigania oraz interpretacją przepisów prawa, które często napisane są trudnym do zrozumienia dla zwykłej osoby językiem.

Na pewno zgodzą się z tym również mieszkańcy Lublina. Jest to jednym z powodów tego, że w powszechnej opinii wykroczenie i przestępstwo oznaczają dokładnie to samo. Tak naprawdę wcale tak nie jest. Jeżeli chodzi o wykroczenie skarbowe, to ma ono miejsce wtedy, gdy kwota uszczuplonej lub narażonej na uszczuplenie należności publicznoprawnej albo wartość przedmiotu czynu nie była wyższa, niż 20 krotność wysokości minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w naszym kraju w czasie popełnienia czynu. Jeżeli miało miejsce przekroczenie tej kwoty, będzie to już przestępstwo skarbowe.

Kodeks karny skarbowy bezpośrednio wymienia wszystkie te czyny, które są uznawane za wykroczenia skarbowe. Jednym z nich jest opóźnienie opłaty podatku, które ma charakter uporczywy. We wspomnianym kodeksie znajdziemy również czynność znaną jako podszywanie się pod inny podmiot, która także jest uznawana za wykroczenie. Przestępstwo skarbowe ma miejsce wtedy, gdy zostanie przekroczona kwota wspomniana wcześniej w tym artykule. Grozi za nie grzywna w stawkach dziennych oraz ograniczenie lub pozbawienie wolności. Warto wiedzieć o tym, że w przypadku podejrzenia o popełnienie takiego przestępstwa nie będzie możliwe odstąpienie od procesu sądowego. Jest to możliwe wyłącznie wtedy, gdy chodzi o wykroczenie. Jest całkowicie zrozumiałe, że przeciętna osoba może zagubić się w gąszczu przepisów napisanych trudnym, prawniczym językiem. Dlatego warto skorzystać z pomocy adwokata, który posiada odpowiednie doświadczenie, jeżeli chodzi o sprawy skarbowe. Jeżeli skontaktujesz się z kancelarią prawną, otrzymasz profesjonalne wsparcie. Jeśli dojdzie do zainicjowania procesu sądowego, prawnik będzie reprezentował Cię w trakcie jego trwania.

Mieszkasz w Lublinie lub w bliskich okolicach tego miasta? Potrzebujesz pomocy w związku ze sprawą dotyczącą ewentualnego popełnienia przestępstwa skarbowego? Zadzwoń lub napisz do kancelarii Berenson&Wspólnicy – przestępstwo adwokat Lublin. Odwiedź stronę internetową berenson.pl i przejdź do zakładki Kontakt. Znajdziesz tam wszystkie dane potrzebne do tego, aby skontaktować się z adwokatem pracującym dla tej kancelarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *