Skuteczny logopeda w Lublinie, jaki ośrodek wybrać?

Logopeda w powszechnej opinii zajmuje się tylko i wyłącznie wadami wymowy, które pojawiają się często u dzieci. Tak naprawdę lekarz ten zajmuje się również wieloma innymi problemami.

Musi więc posiadać wiedzę z zakresu nie tylko medycyny, ale również psychologii. Na pewno przydają mu się również w trakcie wykonywania swojej pracy umiejętności związane z pedagogiką. Należy pamiętać o tym, że do gabinetu logopedy (np. w Lublinie) zgłaszają się rodzice dzieci dotkniętych zespołem Aspergera lub autyzmem. Lekarz powinien więc być przygotowany na taką ewentualność. Kontakt z małymi pacjentami dotkniętymi tego rodzaju zaburzeniem czasem bywa utrudniony. Logopeda powinien wiedzieć, jak należy postępować, aby udało się uzyskać wszystkie informacje konieczne do skutecznego zdiagnozowania problemów, z którymi zmaga się dziecko.

Na jakie sygnały powinien zwrócić uwagę rodzic? Co powinno sprawić, że zdecyduje się on wybrać wraz z dzieckiem do gabinetu logopedy? Powodem do niepokoju może być wolniejsze niż u rówieśników tempo rozwoju emocjonalnego dziecka. Uwagę rodzica powinno również zwrócić to, że nie mówi ono tak, jak powinno wysławiać się dziecko w danym okresie swojego rozwoju. Ignorowanie problemu może doprowadzić do wielu przykrych dla dziecka konsekwencji. Nie chodzi tylko o problemy z wymową, ale również brak akceptacji ze strony rówieśników, co będzie miało negatywny wpływ na psychikę dziecka. Badanie w gabinecie logopedy (np. w Lublinie) rozpoczyna się od obejrzenia przez lekarza narządów mownych młodego pacjenta. Konieczne jest sprawdzenie tego, czy język jest prawidłowo zbudowany. Lekarz przyjrzy się również uzębieniu dziecka. Wada wymowy może być przecież spowodowana przez wystąpienie nieprawidłowego zgryzu. Jeżeli specjalista zauważy, że młody pacjent myli głoski, zostanie przeprowadzone badanie słuchu fonematycznego.

Kiedy problem zostanie zdiagnozowany, możliwe jest rozpoczęcie terapii. Będzie ona prowadzona nie tylko w gabinecie logopedy. Pewnie ćwiczenia powinny być wykonywane przez dziecko w domu pod okiem rodzica. Poszukujesz gabinetu logopedycznego w Lublinie? Chcesz, aby Twoje dziecko trafiło pod opiekę specjalisty, który ma duże doświadczenie i pomógł już wielu małym pacjentom? Zapoznaj się z ofertą Centrum Logopedycznego SALP www.esalp.pl.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *