Ultrasonografia to metoda obrazowania tkanek miękkich.

Badanie nie jest inwazyjne, co z pewnością ma duże znaczenie dla osób, które obawiają się wizyty w gabinecie medycznym z powodu narzędzi stosowanych przez lekarzy. Wykorzystywane są tutaj ultradźwięki. Fala akustyczna odbija się od tkanki, a następnie powraca do głowicy urządzenia, które ją emituje. Wtedy odbywa się jej analiza. Badane jest to, jak jest intensywna, analizie podlega również czas jej powrotu do głowicy. Dzięki zebranym w ten sposób danym można ustalić to, jaka jest struktura tkanki w miejscu, do którego dotarła fala akustyczna. Aparat USG może wykryć nawet minimalne zmiany w strukturze narządu, co umożliwia szybkie podjęcie leczenia. Jest to niezwykle ważne w przypadku zmian nowotworowych, gdzie liczy się czas ich wykrycia.

Badania naukowe nie wykazały jakiejkolwiek szkodliwości fal akustycznych emitowanych przez urządzenia USG dla ludzkiego zdrowia. W badaniach USG wykorzystuje się zwykle żel. Usuwa on pęcherzyki powietrza, przez które powstają zakłócenia w obrazie widocznym na ekranie. Nie zawsze jednak jest on stosowany. Przykładem może być badanie, którego celem jest sprawdzenie, czy w nerkach znajduje się kamień. Sprzęt tego typu wykorzystywany jest powszechnie w gabinetach anestezjologów, kardiologów, okulistów oraz lekarzy innych specjalności. Jak każde inne urządzenie, tak i sprzęt USG może ulec awarii. Ważne jest więc, aby był poddawany regularnym przeglądom.

Przeglądy USG w MMC Medical – MMC Medical z siedzibą w Lublinie oferuje usługę przeglądu USG. Firma cieszy się dużym uznaniem ze strony klientów, których grono wciąż rośnie. Zatrudnione tutaj osoby to fachowcy, którzy mogą pochwalić się odpowiednim wykształceniem. Podejmując decyzję o powierzeniu właśnie tej firmie zadania wykonywania regularnych przeglądów urządzenia USG możesz być pewien, że to właściwy wybór. Zadzwoń lub prześlij wiadomość korzystając z formularza kontaktowego, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *