Aparaty na zęby w Lublnie

Poprzednie generacje stałych aparatów ortodontycznych nie wyglądały estetycznie, kojarzyły się z metalowym uśmiechem wśród dzieci i młodzieży, bo to właśnie głównie im je zakładano.

Przez rzucający się w oczy wygląd i niekomfortowe użytkowanie nie były zbyt lubiane. Współczesna forma stałego aparatu ortodontycznego jest o wiele bardziej przystępna. Zmienił się jego wygląd, przez co zakładają go nawet gwiazdy kina, estrady czy sportu. Obecnie aparaty stałe zakłada się nie tylko nieletnim, ale coraz częściej sięgają po nie ludzie dorośli, chcący poprawić swoje zdrowie i wygląd, zobacz też ekstrakcja zębów Lublin.

Nie każdy wie, że równe zęby to nie tylko piękny uśmiech. Poprawny zgryz wpływa na higienę jamy ustnej, wyższą odporność na próchnicę i choroby dziąseł. Wyprostowanie zgryzu pomaga wielu osobom pozbyć się problemu z właściwą artykulacją głosek i innych wad wymowy.

Stały aparat ortodontyczny, jak sama nazwa wskazuje, montowany jest na stałe do zębów – aparaty ortodontyczne Lublin Orto-Optymist – poznaj ofertę. Odbywa się to za pomocą kleju, który przytwierdza pierścienie, zamki oraz łuk do szkliwa zębów. Wszystkie składowe aparatu ortodontycznego są zaprojektowane tak, aby wywierać stały i kontrolowany nacisk na zęby. Dzięki temu zmienia się ich położenie, prostując zgryz.

Prawidłowe ustawienie aparatu wymaga wiedzy i doświadczenia. Wyłącznie ortodonta jest w stanie dobrać siłę nacisku oraz określić czas potrzebny do wyprostowania zębów. Wpływ na to ma przede wszystkim rodzaj korygowanej wady oraz stopień jej zaawansowania, a także rodzaj zastosowanego aparatu ortodontycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *