Automatyzacja procesów spawalniczych, nowoczesne spawanie!

Maszyny coraz częściej wykonują pracę, którą jeszcze niedawno zajmowali się ludzie. Niektórzy widzą w tym zagrożenie, inni natomiast uspokajają, że nigdy nie zabraknie pracy dla człowieka.

Będą bowiem powstawać nowe zawody. W pewnych sytuacjach robot wciąż nie może działać równie sprawnie, jak przedstawiciel naszego gatunku. Jeżeli jednak chodzi o procesy spawalnicze, to trzeba przyznać, że robot radzi sobie tutaj znacznie lepiej. W przeciwieństwie do człowieka nie odczuwa zmęczenia. Nie potrzebuje więc przerw w trakcie wykonywania pracy. Nie ma też problemów z koncentracją. W przypadku ludzi zajmujących się spawaniem niezwykle istotne jest doświadczenie. Nie jest wcale łatwo o pracownika z odpowiednimi kwalifikacjami, który akurat w tym momencie poszukuje zatrudnienia.

Tymczasem nawet nowy robot po zainstalowaniu w miejscu pracy będzie wykonywał ją równie dobrze, co maszyna działająca w danym zakładzie już od wielu lat. Jest jeszcze jeden istotny aspekt tej sprawy. Procesy spawalnicze odbywają się w warunkach, które trudno nazwać korzystnymi dla ludzkiego zdrowia. Wręcz przeciwnie, u osoby wykonującej związany z nimi zawód może wystąpić z czasem znaczne pogorszenie się stanu zdrowia. Problem ten nie dotyczy maszyn. Automatyzacja procesów spawalniczych nie może jednak zostać przeprowadzona w każdej firmie. Jeżeli prace związane ze spawaniem przeprowadzane są w danym zakładzie wyłącznie sporadycznie, zakup kosztownych maszyn nie będzie miał sensu. Nie jest to również rozwiązanie zalecane tym firmom, które zajmują się produkcją krótkich serii różnych przedmiotów. Poznajcie – tu więcej informacji: zrobotyzowane stanowisko spawalnicze od RoboPartner.

W takim przypadku konieczna byłaby zmiana ustawień robotów za każdym razem, gdy następują zmiany i ma być produkowany kolejny element, inny od poprzednich. Również w takiej sytuacji automatyzacja procesów spawalniczych jest rozwiązaniem, które się nie opłaca. Uważasz, że w przypadku Twojej działalności biznesowej będzie to rozwiązanie, które się sprawdzi? Zapoznaj się z ofertą firmy Robot Partner. Jeżeli masz dodatkowe pytania, zadzwoń lub prześlij swoje zapytanie drogą mailową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *