Herbarty, co warto o nich wiedzieć i gdzie kupić.

Biała herbata przed dotarciem do Europy była dobrem luksusowym w Azji. Niewiele osób mogło sobie na nią pozwolić. Bardzo lubili ją pić chińscy cesarze.

Nawet dzisiaj, kiedy jest ona powszechnie dostępna również w Europie, jest jednym z najdroższych rodzajów herbaty. Przyczyną jest to, że liście i pączki, z których powstaje muszą być zbierane ręcznie. Wymaga to dużej precyzji od osób, które się tym zajmują. Wspomniane pąki i liście zbierane są wczesną wiosną. Pochodzą z górnych zakończeń gałęzi krzewów herbacianych. Następnie to, co udało się zebrać jest suszone, w wyniku czego liście zmieniają kolor na biały. Właśnie dlatego ta herbata nazywana jest białą. W dawnych czasach suszenie było procesem całkowicie naturalnym. Liście były pozostawiane na słońcu lub umieszczane nad ogniem. Dzisiaj korzysta się również z nowoczesnej technologii, a konkretnie z elektronicznych suszarek. Należy również wspomnieć o tym, że chociaż z wymienionego wcześniej powodu herbata nazywana jest białą, to po zaparzeniu przyjmuje ona barwę żółtą. W składzie tej herbaty znajdziemy wiele cennych substancji, takich jak witamina C. Pamiętaj o tym, że nie powinno się zaparzać białej herbaty od razu po tym, gdy zagotuje się woda. Należy poczekać kilka minut. Ten rodzaj herbaty charakteryzuje się tym, że listki mogą być używane do parzenia napoju kilka razy. Przy kolejnym ich wykorzystaniu napar będzie miał trochę mniej wyrazisty smak, ale herbata zachowa wszystkie swoje właściwości. Tu kupisz szafran sklep i herbata, najlepsze ceny.

Herbaty białe, wiele różnych gatunków

Wśród gatunków białej herbaty, które są dostępne na rynku, w tym również w ofercie sklepu Mandaryn, można wymienić ten o oryginalnej nazwie Biała Małpa. Do liści herbacianych są tutaj dodawane również liście bambusa. Dzięki temu ta herbata posiada oryginalny smak. Warto wiedzieć o tym, że bambus zawiera wiele cennych minerałów, jak również ważne dla ludzkiego zdrowia witaminy C i D. Fanom możliwie najbardziej delikatnego smaku białej herbaty można polecić gatunek mający egzotyczną dla Polaków nazwę- Pai Mu Tan. Wśród herbacianych liści widoczne są tutaj liczne białe pączki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *