Materiały budowlane, płyty, kamień i inne

Płyty OSB ( Oriented Strand Board ) wykonywane są z odpowiednio przygotowanych płaskich wiórów wydobytych ze świerków bądź sosen. Stanowią więc materiał przetworzony z drewna. O ich popularności świadczą liczne zalety, jakie posiada. Płyty te dokładnie hamują drgania, łatwo się je obrabia oraz są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. W składzie materiałów budowlanych, który otworzyliśmy w Lublinie, cieszą się ogromnym zainteresowaniem Klientów.

Przeważnie płyty OSB są wykonywane z drzew, które wycina się podczas prac pielęgnacyjnych w lesie. Pnie są okorowywane, a następnie cięte na wąskie wióry. Angielska nazwa płyt sygnalizuje, że wióry, które są prasowane i łączone ze sobą dzięki zastosowaniu klejów i żywic, umieszczane są w konkretny sposób. Ich kompozycja i rozłożenie definiuje ostateczne cechy wytrzymałościowe płyt oraz ich właściwości.

Płyty, którymi dysponujemy w naszym składzie materiałów budowlanych, cechuje doskonała jakość. Wykorzystywane są do zabudowy schodów, ścian, stropów oraz skosów na poddaszach znajdujących się w domach o konstrukcji szkieletowej. Mogą być stosowane do przygotowywania tzw. sztywnego poszycia dachu pod gont bitumiczny lub papę oraz do wykańczania wnętrz czy też produkcji mebli. Płyta OSB stanowi konkurencję deski. Jest od niej tańsza.

Zwolennicy bardziej konwencjonalnych rozwiązań mogą znaleźć u nas różne rodzaje desek: tarasowe, podłogowe, szalówki, sztachety i płyty szalunkowe, kantówki suszone. Znajdziecie Państwo u nas również: kamienie ogrodowe, elewacyjne, ozdobne i chodnikowe, tarcicę suszoną, schody drewniane, a także drzwi. Dysponujemy także drewnem na więźbę dachową. Zajmujemy się produkcją mniejszych elementów drewnianych (tralki, cokoły, poręcze, parapety) służących wyposażeniu wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *