Ozdoby i dodatki komunijne i ślubne

W życiu każdego dziecka z katolickiej rodziny przychodzi moment, w którym przystępuje ono do ważnego sakramentu, jakim jest Pierwsza Komunia Święta. Jest to bardzo ważna uroczystość, ponieważ dziecko zostaje wtedy wprowadzone do wspólnoty Kościoła. W religii komunia pochodzi od greckiego słowa „communio”, które oznacza nic innego jak właśnie wspólnota. Zwyczaj przyjmowania komunii ma symbolizować dzielenie się „ciałem” i „krwią” Chrystusa, tak jak miało to miejsce podczas Ostatniej Wieczerzy.

Pierwsza Komunia Święta wiąże się z wieloma przygotowaniami oraz obrządkami. Dziecko musi przygotować się do tego dnia w sposób duchowy, a rodzice powinni zadbać, aby wszystkie kwestie techniczne zostały dopięte na ostatni guzik. W tym dniu dziecko jest ubrane w odpowiedni strój i świętuje podczas ważnego dla niego przyjęcia komunijnego.

Stylizacja dziewczynek zawiera w sobie nie tylko sukienkę, lecz także okrycie wierzchnie. Zapewnia ono ciepło podczas chłodniejszych lub deszczowych dni, a także stanowi dopełnienie całej stylizacji. Jeśli szukasz okrycia komunijnego, w sklepie Dora zapewniamy ogromny wybór tego typu elementów garderoby. Znajdziesz u nas bolerka, pelerynki, płaszczyki, a także futerka, które świetnie podkreślą komunijną stylizację każdej małej dziewczynki – dla dużych w ofercie mamy welony ślubne. Najczęstszym wyborem dziewczynek są futerka, które zapewniają ciepło oraz wygodę. W przypadku nieco cieplejszej pogody doskonale sprawdzą się pelerynki lub bolerka.

Oferujemy także okrycia komunijne dedykowane chłopcom, które będą doskonale pasowały do białej alby komunijnej.

Okrycia komunijne są bardzo uniwersalne, dlatego można je wykorzystać nie tylko podczas Pierwszej Komunii, lecz także po niej np. w Biały Tydzień, Rocznicę Pierwszej Komunii, ale także w inne okazje, niezwiązane z Komunią. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą salonu Dora, w którym każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *