Skutecznie leczenie Chad

CHAD czyli choroba afektywna dwubiegunowa objawia się okresami depresji i manii lub hipomanii występującymi naprzemiennie. Pomiędzy nimi występują okresy remisji czyli wyrównanego nastroju.

Choroba dopada zazwyczaj osoby w wieku od 20 do 30 lat, ryzyko zachorowania wynosi 1%. W okresie depresji pojawiają się takie objawy jak: obniżenie nastroju, lęk, drażliwość, osamotnienie, izolacja, myśli samobójcze. Chory ma również trudności z zapamiętywaniem, skupieniem uwagi i płynnym myśleniem.

Depresja w chorobie afektywnej dwubiegunowej potrafi pogłębić się bardzo szybko, czasami w ciągu kilku dni narasta tak mocno, że wytrąca człowieka z normalnego funkcjonowania. W okresie manii występują natomiast: wzmożenie nastroju, pobudzenie psychoruchowe, błogostan, drażliwość, podniecenie, utracenie krytycyzmu, zwiększona podatność na stres, zmniejszona potrzeba snu i jedzenia, zawyżona samoocena, czasem również urojenia wielkościowe. Zielona Klinika to też detoks Lublin i leczenie uzależnień.

Osoby doświadczające takiego stanu potrafią wydać dużą ilość pieniędzy w niekontrolowany sposób, wychodzą na ulicę w kolorowych ubraniach, nawiązują przelotne znajomości. Występują też wtedy zaburzenia funkcji poznawczych ( upośledzenie uwagi, myślenia, spostrzegania, przyspieszenie myśli) oraz zaburzenia mowy- mówienie głośne lub odczuwanie przymusu mówienia. Jak widać mania zaburza zarówno myślenie jak i zachowanie człowieka. Doświadczasz takiego problemu? Zgłoś się do Zielonej Kliniki! W naszej placówce do każdego pacjenta podchodzimy w sposób indywidualny. Naszym zdaniem najskuteczniejszą formą pomocy jest leczenie stacjonarne – leczenie depresji szpital Zielona Klinika. W trakcie jego trwania stosowane są: farmakoterapia, psychoterapia i fototerapia. W Zielonej Klinice stosujemy również inne, niezwiązane z leczeniem farmakologicznym metody, takie jak: psychoedukacja, trening zdolności poznawczych, trening zdolności społecznych, psychodrama, trening relaksacyjny, ćwiczenia rehabilitacyjno-ruchowe, terapia zajęciowa. Pacjent podczas pobytu w Zielonej Klinice ma również zapewniony czas na relaks i odpoczynek. Nie lekceważ objawów choroby! Zgłoś się do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *