Sortowanie – kto wam posortuje śmieci

Tak zwana ustawa śmieciowa weszła w życie 1 lipca 2013 roku. Od tej pory w Polsce zaczął być obowiązkowy nowy system sortowania odpadów. Dzięki tej ustawie znacząco wzrosła także świadomość społeczeństwa dotycząca tego, jak bardzo ważna jest segregacja odpadów.

Aby efektywnie móc odzyskiwać surowce wtórne, sortowanie śmieci jest niezbędne. Wszystkie śmieci powinno się wyrzucać do specjalnie przeznaczonych do tego pojemników, o właściwym dla danego materiału kolorze. Należy również dbać o to, by zgniatać zużyte butelki plastikowe, odkręcać z nich korek oraz odrywać etykietę. Warto też wspomnieć, że proekologiczne zachowania są w Polsce propagowane, chociażby przez to, że wywóz posortowanych śmieci jest znacznie tańszy od wywozu odpadów zmieszanych, w tym odbiór odpadów budowlanych.

Nierzadko zdarza się jednak, że zapominamy o sortowaniu odpadów lub podczas wyrzucania śmieci popełniamy jakiś błąd. W tym wypadku, jeśli na przykład metalowa puszka trafi do kontenera z papierem — cały kontener musi trafić do posortowania. Z tego względu powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to, w jakim pojemniku lądują nasze śmieci.

Nasza firma zajmuje się profesjonalnie wywozem, sortowaniem oraz utylizacją odpadów – kontener śmieci Kraków. Dzięki naszej pracy odpady zostają prawidłowo posortowane, a część z nich może zostać przekazana do zakładów odzyskujących surowce wtórne, co sprawia, że mniej śmieci trafia na wysypisko. Działamy na terenie Krakowa i świadczymy usługi dla osób prywatnych, firm i różnych instytucji. Naszą ofertę kierujemy gównie do gmin, zarządców budynków oraz spółdzielniom mieszkaniowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *