Najlepszy torf do ogrodu

Torf jest jednym z rodzajów kamienia ogrodowego, jakie można znaleźć w naszej firmie. Jest to znane i bardzo często wykorzystywane podłoże dla różnego rodzaju roślin, szczególnie tych, które upodobały sobie kwaśny odczyn gleby. Torf ogrodniczy jest to skała osadowa, która ma pochodzenie roślinne. Kamień ten jest bardzo szeroko stosowany w ogrodnictwie, jest bardzo często stosowany do upraw roślin. Stosujemy go, w celu poprawy struktury ziemi poprzez dostarczenie jej tlenu i rozluźnienie jej. Są sytuacje, w których torf zakwasza ziemię.

Wyróżniamy trzy rodzaje torfu:

-Torf wysoki- wyróżnia się luźną strukturą i silnymi właściwościami higroskopijnymi. Jego wartość pH wynosi od 3,5 do 4,5. Jest często wykorzystywany w ogrodnictwie. Można go znaleźć na terenach, które są zalewane wodą, zawierającą małą ilość substancji odżywczych. Występuje w kolorze brązowym.

-Torf niski- powstaje na terenach zalewanych wodą, zawierających dużo tlenu i substancji odżywczych. Posiada wysoką zawartość pH. Ma kolor czarny.

-Torf przejściowy- stanowi formę pośrednią pomiędzy torfem niskim, a wysokim. Jego odczyn jest delikatnie kwaśny. Powstaje w sytuacji, gdy na torfowiska przestaje dopływać woda.

Nasza firma gwarantuje transport zakupionego przez Klienta materiału na terenie województwa lubelskiego – najlepszy torf w Lublinie. Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w branży ogrodniczej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z niej.

Więcej: https://firmadudziak.pl/nasza-oferta/torf/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *