Sprawne magazyny, serwis, przeglądy, demontaż

Właściciele magazynów często przywiązują ogromną uwagę do jak najlepszego zagospodarowania przestrzeni. Dąży się do przechowywania jak największej liczby produktów na przestrzeni magazynu, ponieważ dzięki temu powiększają się zyski. Mimo że ergonomiczne i funkcjonalne przechowywanie produktów jest bardzo istotne, należy jeszcze większą wagę przyłożyć do bezpieczeństwa.

Podczas projektowania i montażu regałów magazynowych, szczególną uwagę powinno zwrócić się na obowiązujące normy, oferujemy też demontaż regałów magazynowych. Wiele osób uważa, że są one zbyt restrykcyjne, jednak zostały one ustalone przez grono profesjonalistów, których głównym priorytetem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa. Ważne jest, aby podczas składowania towar nie uległ uszkodzeniu i żadnemu pracownikowi nie stała się krzywda.

Nasza firma od bardzo dawna zajmuje się wykonywanie projektów i montowaniem regałów do magazynu, oferuje też przeglądy regałów magazynowych. Podczas tego procesu należy wziąć pod uwagę współczynniki bezpieczeństwa i ich oddziaływania. Aby tak się stało, należy zastosować się do zasad, mówiących o dopuszczalnych luzach manipulacyjnych i bezpiecznym użytkowaniu. Są one określone w normach EN 15620 i EN 15635.

Szczególną uwagę powinno się zwrócić na wytrzymałość półek na towary, które mają być przechowywane na dużych wysokościach. Materiały, z których wykonuje się tego typu regały powinny spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa, być niezwykle wytrzymałe i być odporne na zmienne warunki magazynu.

Najczęściej wybieranym przez klientów rozwiązaniem, które jest jednocześnie najbardziej polecane, są regały magazynowe wysokiego składowania. Są one niezwykle praktyczne, ponieważ umożliwiają przechowywanie towarów na bardzo dużej wysokości, sięgającej nawet kilkanaście metrów. Sprawiają także, że dostęp do poszczególnych miejsc regału jest ułatwiony, co z kolei przyczynia się do sprawniejszego i bardziej efektywnego nadzoru tej przestrzeni. Dodatkowym atutem tego typu regałów jest ich możliwość rozbudowania oraz regulacji poszczególnych parametrów półek.

Nasza firma zajmuje się także projektowaniem i montażem regałów sklepowych, wjezdnych, paletowych, wspornikowych, samonośnych, przesuwanych i wielu innych. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi przez nas usługami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *